Veľkonočný koncert Gymnázia v Považskej Bystrici

Autor: Peťo Kováčik | 2.5.2014 o 21:00 | (upravené 2.5.2014 o 21:11) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  95x

20.4.2014 sa uskutočnil vo Farskom kostole Navštívenia Panny Márie v Považskej Bystrici 1. Veľkonočný koncert. Pripravili si piesne ale aj kus kvalitného umeleckého slova.

Veľkonočný koncert prilákal množstvo divákovVeľkonočný koncert prilákal množstvo divákov

Ak si spomenieme na Veľkú noc v roku 2013, určite Vás prvé napadne: sneh, sneh, sneh. Tento rok to bolo slnko a príjemné teploty.

Veľkonočná nedeľa patrila v kostole kultúre. Gymnazisti si pripravili pásmo venované Veľkej Noci, konkrétne, ukrižovanému a zmŕtvychvstalému Kristovi. Niečo takéto sa rozhodla zorganizovať pani profesorka slovenčiny za mojej spolupráce. Rozhodli sme sa niečo takéto urobiť po vianočnej akcií, ktorá sa stala v našom meste už tradíciou - Stretnutie generácií. Na gymnáziu je veľa talentovaných študentov- umelcov. Máme kvalitných spevákov, hudobníkov, recitátorov. Povedali sme si, že sa do toho pustíme a vzniklo z toho vydarené podujatie.

Hneď v úvode sa čítalo nedeľňajšie evanjelium a potom Cohenove - Hallelujah v podaní výborného speváka a hudobníka Janka Paholíka. Všetkých hostí privítal moderátor - Peter Kováčik, ktorý mal akciu aj organizačne na starosti najmä čo sa týkalo propagácie. Snažili sme sa ukázať divákom, že aj v našom meste sú mladí, talentovaní ľudia, ktorí sa chcú predviesť publiku a ukázať, aký majú talent. Diváci mohli počuť aj akordeón v podaní Filipa Vojtka. Spev striedala poézia v podaní Petra Kováčika. Záver koncertu patril husliam a klavíru. Predstavili sa sestry Rišové. Kvalitné hudobníčky a speváčky, ktoré sa prezentovali vlastnou tvorbou, ktorá zaujala všetkých divákov.

Keď sme sa po skončení akcie pýtali divákov, či sa im páčilo, často sme počuli odpovede ako : " Mohlo by to byť aj častejšie" , " veľmi pekné". Tieto odpovede nás veľmi potešili a dúfame, že sa nám aj o rok podarí niečo takéto zorganizovať. Sme radi, že sme mohli prispieť ku kultúre v našom meste.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?